Search results

Alessi Premium Milanese Style with Saffron and Italian Arborio Rice, Risotto, 8 Ounce, $3.19

Alessi Premium Risotto Milanese Style with Saffron and Italian Arborio Rice, 8 oz Italy is Europe's largest producer of rice. The wetlands and cool temperatures of the Lombardi region harbor the ideal conditions for lush rice fields. Resourceful Italians combined rice with many other items common to their area and developed a dish they lay claim to. It is known as “risotto.'' Rich, creamy risotto is one of Northern Italy's gastronomic delights. The key ingredient in authentic risotto is the short, thick grained rice known as Arborio. This rice is the perfect grain for risotto because its texture and cooking properties allow it to retain firmness throughout preparation. Risotto should always be prepared “al dente'' which means tender yet firm to the bite. Alessi Risotto alla Milanese is the classic risotto dish of Milan. Arborio rice is coupled with saffron, the world's most expensive spice. This robust, intensely flavored dish is the most highly regarded of all risottos and is usually served with meats cooked in a red or wine sauce like osso buco.

Alessi Premium Milanese Style with Saffron and Italian Arborio Rice, Risotto, 8 Ounce
Alessi Premium Milanese Style with Saffron and Italian Arborio Rice, Risotto, 8 OunceOpen product description
$3.19$0.40/oz

Alessi Premium Milanese Style with Saffron and Italian Arborio Rice, Risotto, 8 Ounce, $3.19

Alessi Premium Risotto Milanese Style with Saffron and Italian Arborio Rice, 8 oz Italy is Europe's largest producer of rice. The wetlands and cool temperatures of the Lombardi region harbor the ideal conditions for lush rice fields. Resourceful Italians combined rice with many other items common to their area and developed a dish they lay claim to. It is known as “risotto.'' Rich, creamy risotto is one of Northern Italy's gastronomic delights. The key ingredient in authentic risotto is the short, thick grained rice known as Arborio. This rice is the perfect grain for risotto because its texture and cooking properties allow it to retain firmness throughout preparation. Risotto should always be prepared “al dente'' which means tender yet firm to the bite. Alessi Risotto alla Milanese is the classic risotto dish of Milan. Arborio rice is coupled with saffron, the world's most expensive spice. This robust, intensely flavored dish is the most highly regarded of all risottos and is usually served with meats cooked in a red or wine sauce like osso buco.

Alessi Premium Milanese Style with Saffron and Italian Arborio Rice, Risotto, 8 Ounce
Alessi Premium Milanese Style with Saffron and Italian Arborio Rice, Risotto, 8 OunceOpen product description
$3.19$0.40/oz

Alessi Premium Milanese Style with Saffron and Italian Arborio Rice, Risotto, 8 Ounce, $3.19

Alessi Premium Risotto Milanese Style with Saffron and Italian Arborio Rice, 8 oz Italy is Europe's largest producer of rice. The wetlands and cool temperatures of the Lombardi region harbor the ideal conditions for lush rice fields. Resourceful Italians combined rice with many other items common to their area and developed a dish they lay claim to. It is known as “risotto.'' Rich, creamy risotto is one of Northern Italy's gastronomic delights. The key ingredient in authentic risotto is the short, thick grained rice known as Arborio. This rice is the perfect grain for risotto because its texture and cooking properties allow it to retain firmness throughout preparation. Risotto should always be prepared “al dente'' which means tender yet firm to the bite. Alessi Risotto alla Milanese is the classic risotto dish of Milan. Arborio rice is coupled with saffron, the world's most expensive spice. This robust, intensely flavored dish is the most highly regarded of all risottos and is usually served with meats cooked in a red or wine sauce like osso buco.

Alessi Premium Milanese Style with Saffron and Italian Arborio Rice, Risotto, 8 Ounce
Alessi Premium Milanese Style with Saffron and Italian Arborio Rice, Risotto, 8 OunceOpen product description
$3.19$0.40/oz

Ancient Harvest Traditional Italian, Polenta, 18 Ounce, $3.99

Ancient Harvest Traditional Italian Polenta, 18 oz

Ancient Harvest Traditional Italian, Polenta, 18 Ounce
Ancient Harvest Traditional Italian, Polenta, 18 OunceOpen product description
$3.99$0.22/oz

Anna Fusilli Col Buco #108, Pasta, 16 Ounce, $3.49

Anna Fusilli Col Buco #108 Pasta, 16 oz Enriched Macaroni Product

Anna Fusilli Col Buco #108, Pasta, 16 Ounce
Anna Fusilli Col Buco #108, Pasta, 16 OunceOpen product description
$3.49$0.22/oz

Anna Fusilli Col Buco #108, Pasta, 16 Ounce, $3.49

Anna Fusilli Col Buco #108 Pasta, 16 oz Enriched Macaroni Product

Anna Fusilli Col Buco #108, Pasta, 16 Ounce
Anna Fusilli Col Buco #108, Pasta, 16 OunceOpen product description
$3.49$0.22/oz

Anna Fusilli Col Buco #108, Pasta, 16 Ounce, $3.49

Anna Fusilli Col Buco #108 Pasta, 16 oz Enriched Macaroni Product

Anna Fusilli Col Buco #108, Pasta, 16 Ounce
Anna Fusilli Col Buco #108, Pasta, 16 OunceOpen product description
$3.49$0.22/oz

Anna Fusilli Cut #34, Pasta, 16 Ounce, $1.99

Anna Fusilli Cut #34 Pasta, 16 oz Enriched Macaroni Product

Anna Fusilli Cut #34, Pasta, 16 Ounce
Anna Fusilli Cut #34, Pasta, 16 OunceOpen product description
$1.99$0.12/oz

Anna Orzo #74, Pasta, 16 Ounce, $1.99

Anna Orzo #74 Pasta, 16 oz Enriched Macaroni Product

Anna Orzo #74, Pasta, 16 Ounce
Anna Orzo #74, Pasta, 16 OunceOpen product description
$1.99$0.12/oz

Annie's Cheese Lovers, Pasta, 6 Ounce, $4.19

Annie's Cheese Lovers Pasta, 6 oz Wheat & Pea Pasta & Cheese Made with goodness ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Cheese from cows not treated with rBST* *No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treated and non rBST-treated cows. This Mac Has a Yummy Secret. We added hidden veggie Goodness in every bite. Deliciously cheesy and Wholesome, too? Yes please! Hoppiness Starts Here

Annie's Cheese Lovers, Pasta, 6 Ounce
Annie's Cheese Lovers, Pasta, 6 OunceOpen product description
$4.19$0.70/oz

Annie's Cheese Lovers, Pasta, 6 Ounce, $4.19

Annie's Cheese Lovers Pasta, 6 oz Wheat & Pea Pasta & Cheese Made with goodness ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Cheese from cows not treated with rBST* *No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treated and non rBST-treated cows. This Mac Has a Yummy Secret. We added hidden veggie Goodness in every bite. Deliciously cheesy and Wholesome, too? Yes please! Hoppiness Starts Here

Annie's Cheese Lovers, Pasta, 6 Ounce
Annie's Cheese Lovers, Pasta, 6 OunceOpen product description
$4.19$0.70/oz

Annie's Cheese Lovers, Pasta, 6 Ounce, $4.19

Annie's Cheese Lovers Pasta, 6 oz Wheat & Pea Pasta & Cheese Made with goodness ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Cheese from cows not treated with rBST* *No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treated and non rBST-treated cows. This Mac Has a Yummy Secret. We added hidden veggie Goodness in every bite. Deliciously cheesy and Wholesome, too? Yes please! Hoppiness Starts Here

Annie's Cheese Lovers, Pasta, 6 Ounce
Annie's Cheese Lovers, Pasta, 6 OunceOpen product description
$4.19$0.70/oz

Annie's Cheesy Pizza, Pasta, 6 Ounce, $4.19

Annie's Cheesy Pizza Pasta, 6 oz Wheat & Pea Pasta & Cheese Made with goodness ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Cheese from cows not treated with rBST* *No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treated and non rBST-treated cows. This Mac Has a Yummy Secret. We added hidden veggie Goodness in every bite. Deliciously cheesy and Wholesome too? Yes please! Hoppiness Starts Here

Annie's Cheesy Pizza, Pasta, 6 Ounce
Annie's Cheesy Pizza, Pasta, 6 OunceOpen product description
$4.19$0.70/oz

Annie's Deluxe Rich & Creamy Shells & Aged Cheddar, Macaroni & Cheese Sauce, 11 Ounce, $4.39

Annie's Deluxe Rich & Creamy Shells & Aged Cheddar Pasta & Cheese Sauce, 11 oz Made with goodness ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Cheese from cows not treated with rBST* *No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treated and non rBST-treated cows.

Annie's Deluxe Rich & Creamy Shells & Aged Cheddar,  Macaroni & Cheese Sauce, 11 Ounce
Annie's Deluxe Rich & Creamy Shells & Aged Cheddar, Macaroni & Cheese Sauce, 11 OunceOpen product description
$4.39$0.40/oz

Annie's Deluxe Rich & Creamy Shells & Classic Cheddar, Macaroni & Cheese Sauce, 2.6 Ounce, $2.29

Annie's Deluxe Rich & Creamy Shells & Classic Cheddar Macaroni & Cheese Sauce, 2.6 oz Made with Goodness ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Cheese from cows not treated with rBST* *No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treated and non rBST-treated cows.

Annie's Deluxe Rich & Creamy Shells & Classic Cheddar, Macaroni & Cheese Sauce, 2.6 Ounce
Annie's Deluxe Rich & Creamy Shells & Classic Cheddar, Macaroni & Cheese Sauce, 2.6 OunceOpen product description
$2.29$0.88/oz

Annie's Homegrown Bernie's Farm Macaroni and Cheese , 6 oz, 6 Ounce, $2.69

Bernie's Farm Macaroni and Cheese

Annie's Homegrown Bernie's Farm Macaroni and Cheese , 6 oz, 6 Ounce
Annie's Homegrown Bernie's Farm Macaroni and Cheese , 6 oz, 6 OunceOpen product description
$2.69$0.45/oz

Annie's Homegrown Bernie's Farm Macaroni and Cheese , 6 oz, 6 Ounce, $2.69

Bernie's Farm Macaroni and Cheese

Annie's Homegrown Bernie's Farm Macaroni and Cheese , 6 oz, 6 Ounce
Annie's Homegrown Bernie's Farm Macaroni and Cheese , 6 oz, 6 OunceOpen product description
$2.69$0.45/oz

Annie's Homegrown Bernie's Farm Macaroni and Cheese , 6 oz, 6 Ounce, $2.69

Bernie's Farm Macaroni and Cheese

Annie's Homegrown Bernie's Farm Macaroni and Cheese , 6 oz, 6 Ounce
Annie's Homegrown Bernie's Farm Macaroni and Cheese , 6 oz, 6 OunceOpen product description
$2.69$0.45/oz

Annie's Homegrown Bunny Pasta with Yummy Cheese, Macaroni & Cheese, 6 Ounce, $2.69

Annie's Yummy Bunnies & Cheddar Pasta & Cheese, 6 oz Made with goodness! ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Cheese from cows not treated with rBST* *No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treated and non rBST-treated cows.

Annie's Homegrown Bunny Pasta with Yummy Cheese, Macaroni & Cheese, 6 Ounce
Annie's Homegrown Bunny Pasta with Yummy Cheese, Macaroni & Cheese, 6 OunceOpen product description
$2.69$0.45/oz

Annie's Homegrown Classic Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 Ounce, $2.69

Annie's Organic Macaroni & Classic Cheddar, 6 oz Made with goodness ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Cheese from cows not treated with rBST* *No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treated and non rBST-treated cows.

Annie's Homegrown Classic Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 Ounce
Annie's Homegrown Classic Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 OunceOpen product description
$2.69$0.45/oz

Annie's Homegrown Classic Mild Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 Ounce, $2.69

Annie's Macaroni & Cheddar, 6 oz 25% Less Sodium** than the Leading Brand **Annie's 25% Less Sodium Has 400mg Sodium per Serving the Leading Brand Has 560mg Sodium per Serving. Made with goodness ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Cheese from cows not treated with rBST* *No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treated and non rBST-treated cows.

Annie's Homegrown Classic Mild Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 Ounce
Annie's Homegrown Classic Mild Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 OunceOpen product description
$2.69$0.45/oz

Annie's Homegrown Four Cheese, Macaroni & Cheese, 5.5 Ounce, $2.69

Annie's Penne & Four Cheese Pasta & Cheese, 5.5 oz Made with goodness ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Cheese from cows not treated with rBST* *No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treated and non rBST-treated cows. Life's Better when it's Delicious. So we put ooey gooey Yummiess in every bite. We use wholesome Real Cheese and quality ingredients for dreamy, creamy mac & cheese. Its our way of sharing Joy with everybunny.

Annie's Homegrown Four Cheese, Macaroni & Cheese, 5.5 Ounce
Annie's Homegrown Four Cheese, Macaroni & Cheese, 5.5 OunceOpen product description
$2.69$0.49/oz

Annie's Homegrown Organic Cheddar Flavor Vegan Mac, Pasta & Sauce, 6 Ounce, $3.69

Annie's Homegrown Organic Cheddar Flavor Vegan Mac Pasta & Sauce, 6 oz Made with Goodness! ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Plant-based recipe Organic is always non GMO™

Annie's Homegrown Organic Cheddar Flavor Vegan Mac, Pasta & Sauce, 6 Ounce
Annie's Homegrown Organic Cheddar Flavor Vegan Mac, Pasta & Sauce, 6 OunceOpen product description
$3.69$0.62/oz

Annie's Homegrown Organic Cheddar Flavor Vegan Mac, Pasta & Sauce, 6 Ounce, $3.69

Annie's Homegrown Organic Cheddar Flavor Vegan Mac Pasta & Sauce, 6 oz Made with Goodness! ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Plant-based recipe Organic is always non GMO™

Annie's Homegrown Organic Cheddar Flavor Vegan Mac, Pasta & Sauce, 6 Ounce
Annie's Homegrown Organic Cheddar Flavor Vegan Mac, Pasta & Sauce, 6 OunceOpen product description
$3.69$0.62/oz

Annie's Homegrown Organic Cheddar Flavor Vegan Mac, Pasta & Sauce, 6 Ounce, $3.69

Annie's Homegrown Organic Cheddar Flavor Vegan Mac Pasta & Sauce, 6 oz Made with Goodness! ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Plant-based recipe Organic is always non GMO™

Annie's Homegrown Organic Cheddar Flavor Vegan Mac, Pasta & Sauce, 6 Ounce
Annie's Homegrown Organic Cheddar Flavor Vegan Mac, Pasta & Sauce, 6 OunceOpen product description
$3.69$0.62/oz

Annie's Homegrown Real Aged Cheddar, Macaroni & Cheese, 2.01 Ounce, $1.89

Annie's Real Aged Cheddar Macaroni & Cheese, 2.01 oz Now Even Cheesier!* *Contains More Cheese than Previous Recipe

Annie's Homegrown Real Aged Cheddar, Macaroni & Cheese, 2.01 Ounce
Annie's Homegrown Real Aged Cheddar, Macaroni & Cheese, 2.01 OunceOpen product description
$1.89$0.94/oz

Annie's Homegrown Real Aged Cheddar, Macaroni & Cheese, 4.02 Ounce, $4.29

Annie's Real Aged Cheddar Macaroni & Cheese, 2.01 oz, 2 count Now Even Cheesier!* *Contains More Cheese than Previous Recipe Made with goodness ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Cheese from cows not treated with rBST** *No Significant Difference Has Been Shown Between Milk Derived from rBST-treated and Non rBST-Treated Cows.

Annie's Homegrown Real Aged Cheddar, Macaroni & Cheese, 4.02 Ounce
Annie's Homegrown Real Aged Cheddar, Macaroni & Cheese, 4.02 OunceOpen product description
$4.29$1.07/oz

Annie's Homegrown Shells & Real Aged Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 Ounce, $2.69

Annie's Shells & Real Aged Cheddar Macaroni & Cheese, 6 oz Made with goodness ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Cheese from cows not treated with rBST* *No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treated and non rBST-treated cows.

Annie's Homegrown Shells & Real Aged Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 Ounce
Annie's Homegrown Shells & Real Aged Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 OunceOpen product description
$2.69$0.45/oz

Annie's Homegrown Shells & White Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 Ounce, $2.69

Annie's Shells & White Cheddar Macaroni & Cheese, 6 oz Made with goodness ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Cheese from cows not treated with rBST* *No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treated and non rBST-treated cows.

Annie's Homegrown Shells & White Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 Ounce
Annie's Homegrown Shells & White Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 OunceOpen product description
$2.69$0.45/oz

Annie's Homegrown White Cheddar Macaroni and Cheese Micro Cup, 2.01 Ounce, $1.89

White Cheddar Macaroni and Cheese Micro Cup

Annie's Homegrown White Cheddar Macaroni and Cheese Micro Cup, 2.01 Ounce
Annie's Homegrown White Cheddar Macaroni and Cheese Micro Cup, 2.01 OunceOpen product description
$1.89$0.94/oz

Annie's Homegrown White Cheddar, Macaroni & Cheese, 4.02 Ounce, $4.29

Annie's White Cheddar Macaroni & Cheese, 2.01 oz, 2 count Now Even Cheesier!* *Contains More Cheese than Previous Recipe Made with goodness! ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Cheese from cows not treated with rBST** **No Significant Difference Has Been Shown Between Milk Derived from rBST-Treated and Non rBST-Treated Cows.

Annie's Homegrown White Cheddar, Macaroni & Cheese, 4.02 Ounce
Annie's Homegrown White Cheddar, Macaroni & Cheese, 4.02 OunceOpen product description
$4.29$1.07/oz

Annie's Organic Shells & White Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 Ounce, $3.69

Annie's Organic Shells & White Cheddar Macaroni & Cheese, 6 oz Made with goodness ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Organic cheese from cows raised without antibiotics or synthetic hormones* *No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treated and non rBST-treated cows.

Annie's Organic Shells & White Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 Ounce
Annie's Organic Shells & White Cheddar, Macaroni & Cheese, 6 OunceOpen product description
$3.69$0.62/oz

Annie's Vegan Aged Cheddar Flavor, Cheesy Rice, 6.6 Ounce, $3.99

Annie's Vegan Aged Cheddar Flavor Cheesy Rice, 6.6 oz Rice & Cheese Flavored Sauce with Hidden Veggies Made with goodness ✓ No artificial flavors or synthetic colors ✓ Plant based ingredients ✓ Rice grown in the USA We Work with Trusted Partners To source our rice in the USA To get hidden vegetables in every serving To make your vegan meal wonderfully wholesome & delicious!

Annie's Vegan Aged Cheddar Flavor, Cheesy Rice, 6.6 Ounce
Annie's Vegan Aged Cheddar Flavor, Cheesy Rice, 6.6 OunceOpen product description
$3.99$0.60/oz

Annie's Vegan Red Lentil Spirals with Sweet Potato & Pumpkin, Pasta & Sauce, 5.5 Ounce, $4.19

Annie's Vegan Red Lentil Spirals with Sweet Potato & Pumpkin Pasta & Sauce, 5.5 oz Made with goodness ✓ No artificial flavors, synthetic colors or preservatives We Work With Trusted Partners To grow organic red lentils to make flour for our pasta ...and grow organic sweet potatoes and pumpkins to make sauce for our pasta To make your vegan meal wonderfully wholesome & delicious!

Annie's Vegan Red Lentil Spirals with Sweet Potato & Pumpkin, Pasta & Sauce, 5.5 Ounce
Annie's Vegan Red Lentil Spirals with Sweet Potato & Pumpkin, Pasta & Sauce, 5.5 OunceOpen product description
$4.19$0.76/oz

Arrowhead Mills Organic, Flax Seeds, 16 Ounce, $3.99

Arrowhead Mills Organic Flax Seeds, 16 oz It's Simple: No Short-Cuts, Just 100% Commitment to Quality and an Excellent Source of Fiber† †Contains 11g of Fat per Serving

Arrowhead Mills Organic, Flax Seeds, 16 Ounce
On Sale!
Arrowhead Mills Organic, Flax Seeds, 16 OunceOpen product description
$3.99 was $4.49$0.25/oz

Arrowhead Mills Organic, Flax Seeds, 16 Ounce, $3.99

Arrowhead Mills Organic Flax Seeds, 16 oz It's Simple: No Short-Cuts, Just 100% Commitment to Quality and an Excellent Source of Fiber† †Contains 11g of Fat per Serving

Arrowhead Mills Organic, Flax Seeds, 16 Ounce
On Sale!
Arrowhead Mills Organic, Flax Seeds, 16 OunceOpen product description
$3.99 was $4.49$0.25/oz

Arrowhead Mills Organic, Flax Seeds, 16 Ounce, $3.99

Arrowhead Mills Organic Flax Seeds, 16 oz It's Simple: No Short-Cuts, Just 100% Commitment to Quality and an Excellent Source of Fiber† †Contains 11g of Fat per Serving

Arrowhead Mills Organic, Flax Seeds, 16 Ounce
On Sale!
Arrowhead Mills Organic, Flax Seeds, 16 OunceOpen product description
$3.99 was $4.49$0.25/oz

Banza Elbows + White Cheddar, Mac & Cheese, 5.5 Ounce, $3.99

Banza Elbows + White Cheddar Mac & Cheese, 5.5 oz 16g* Protein *Per serving Banza® vs Average Mac Banza®: 16g Protein; Average Mac: 9g Protein Banza®: 5g Fiber; Average Mac: 2g Fiber Banza®: 30g Net Carbs*; Average Mac: 45g net carbs* Per Serving *Net Carbs = Total Carbs - Dietary Fiber RBST-Free† †No significant difference has been shown between milk derived from rBST-treated and non rBST-treated cows.

Banza Elbows + White Cheddar, Mac & Cheese, 5.5 Ounce
Banza Elbows + White Cheddar, Mac & Cheese, 5.5 OunceOpen product description
$3.99$0.73/oz

Banza Penne, Pasta, 8 Ounce, $3.99

Banza Penne Pasta, 8 oz Chickpeas make delicious pasta. That's why we used them to create Banza. Now it's your turn. So bake your ziti, mac your cheese, and pesto the rest-o, because your favorite family meal is back on the menu! Banza® vs Average Pasta Banza®: 22g Protein; Average Pasta: 13g Protein Banza®: 8g Fiber; Average Pasta: 3g Fiber Banza®: 48g Net Carbs*; Average Pasta: 71g Net Carbs* Per 3.5Oz Serving *Net Carbs = Total Carbs - Dietary Fiber

Banza Penne, Pasta, 8 Ounce
Banza Penne, Pasta, 8 OunceOpen product description
$3.99$0.50/oz

Banza Rotini Made from Chickpeas, Pasta, 8 Ounce, $3.99

Banza Rotini Made from Chickpeas Pasta, 8 oz 22g* Protein 8g* Fiber *Per 3.5 Oz Serving Chickpeas make delicious pasta. That's why we used them to create Banza. Now it's your turn. So bake your ziti, mac your cheese, and pesto the rest-o, because your favorite family meal is back on the menu! Banza® Vs Average Pasta Banza®: 25g Protein; Average Pasta: 13g Protein Banza®: 13g Fiber; Average Pasta: 3g Fiber Banza®: 43g Net Carbs*; Average Pasta: 71g Net Carbs* Per 3.5Oz Serving *Net Carbs = Total Carbs - Dietary Fiber

Banza Rotini Made from Chickpeas, Pasta, 8 Ounce
Banza Rotini Made from Chickpeas, Pasta, 8 OunceOpen product description
$3.99$0.50/oz

Banza Shells Made from Chickpeas, Pasta, 8 Ounce, $3.99

Banza Shells Made from Chickpeas Pasta, 8 oz 22g* Protein 8g* Fiber *Per 3.5 Oz Serving Chickpeas make delicious pasta. That's why we used them to create Banza. Now it's your turn. So bake your ziti, mac your cheese, and pesto the rest-o, because your favorite family meal is back on the menu! Banza® Vs Average Pasta Banza®: 22g Protein; Average Pasta: 13g Protein Banza®: 8g Fiber; Average Pasta: 3g Fiber Banza®: 48g Net Carbs*; Average Pasta: 71g Net Carbs* Per 3.5Oz Serving *Net Carbs = Total Carbs - Dietary Fiber

Banza Shells Made from Chickpeas, Pasta, 8 Ounce
Banza Shells Made from Chickpeas, Pasta, 8 OunceOpen product description
$3.99$0.50/oz

Barilla Protein+ Rotini Grain & Legume, Pasta, 14.5 Ounce, $3.29

Barilla Protein+ Rotini Grain & Legume Pasta, 14.5 oz Classic pasta taste powered by plant protein Made simply with delicious golden wheat + protein from lentils, chickpeas and peas.

Barilla  Protein+ Rotini Grain & Legume, Pasta, 14.5 Ounce
Barilla Protein+ Rotini Grain & Legume, Pasta, 14.5 OunceOpen product description
$3.29$0.23/oz

Filter Results

Category

Brand

Lifestyle