Stock the pantry with oils for every cooking method. Extra virgin olive oil covers finishing and everyday cooking, canola and vegetable oil handle high-heat frying and baking, and specialty oils like avocado and toasted sesame add flavor to dressings and stir-fries.

Filter Results

Departments

Brand

Brand
The following text field filters the Brand results as you type.

Dietary & Lifestyle

Dietary & Lifestyle

Savings

Savings

Search Results

Sort by
  • Di Bruno Bros. Sicilian Extra Virgin Olive Oil, 16.9 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $19.99
    $1.18/fl oz
  • Di Bruno Bros. Sicilian Extra Virgin Olive Oil, 16.9 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $19.99
    $1.18/fl oz
  • Di Bruno Bros. Sicilian Extra Virgin Olive Oil, 16.9 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $19.99
    $1.18/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil, 25.3 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $8.99
    $0.36/fl oz
    was $10.69
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Botticelli Bold Finishing Extra Virgin Olive Oil, 25.3 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $12.99
    $0.51/fl oz
  • Botticelli Bold Finishing Extra Virgin Olive Oil, 25.3 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $12.99
    $0.51/fl oz
  • Botticelli Bold Finishing Extra Virgin Olive Oil, 25.3 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $12.99
    $0.51/fl oz
  • Mazola 100% Pure Corn Oil, 96 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $13.99
    $0.15/fl oz
  • Botticelli Classic Olive Oil, 50.7 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $18.99
    $0.37/fl oz
  • Mazola Canola Oil, 40 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $6.99
    $0.17/fl oz
  • Mazola Canola Oil, 40 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $6.99
    $0.17/fl oz
  • Mazola Canola Oil, 40 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $6.99
    $0.17/fl oz
  • On Sale!
    Botticelli Classic Olive Oil, 67.6 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $17.99
    $0.27/fl oz
    was $21.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • On Sale!
    Pam Original No-Stick Cooking Spray, 10 oz, 2 count
    No Artificial Ingredients
    Diabetes Friendly
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $8.49
    $0.42/oz
    was $9.49
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 24 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $2.99
    $0.12/fl oz
  • Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 16 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $2.29
    $0.14/fl oz
  • Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 16 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $2.29
    $0.14/fl oz
  • Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 16 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $2.29
    $0.14/fl oz
  • Botticelli Buttery Baking Extra Virgin Olive Oil, 25.3 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $12.99
    $0.51/fl oz
  • Wesson Pure Canola Oil, 1 gal
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $15.19
    $0.12/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Bowl & Basket 100% Pure Canola Oil, 48 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $2.99
    $0.06/fl oz
    was $3.49
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Bowl & Basket Classic Olive Oil, 17 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $8.79
    $0.52/fl oz
  • Bowl & Basket Classic Olive Oil, 17 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $8.79
    $0.52/fl oz
  • Bowl & Basket Classic Olive Oil, 17 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $8.79
    $0.52/fl oz
  • Colavita Premium Selection Extra Virgin Olive Oil, 68 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $37.49
    $0.55/fl oz
  • Mazola Corn Oil, 40 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $6.99
    $0.17/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil, 101.4 fl oz
    Vegan
    Keto Friendly
    Kosher

    Open Product Description
    $33.99
    $0.34/fl oz
    was $34.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Olive Oil, 101.4 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $33.99
    $0.34/fl oz
    was $34.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Colavita Premium Selection Extra Virgin Olive Oil, 17 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $13.99
    $0.82/fl oz
  • Nutiva Organic Virgin Coconut Oil, 14 fl oz
    Organic
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $11.49
    $0.77/fl oz
  • Pompeian Organic Smooth Extra Virgin Olive Oil, 16 fl oz
    price-lock favorites
    Organic
    Gluten Free

    Open Product Description
    $11.49
    $0.72/fl oz
  • Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 128 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $10.59
    $0.08/fl oz
  • Botticelli Everyday Cooking Extra Virgin Olive Oil, 16.9 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $9.99
    $0.59/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Extra Light Tasting Olive Oil, 25.3 fl oz
    Vegan
    Keto Friendly
    Kosher

    Open Product Description
    $8.99
    $0.36/fl oz
    was $9.79
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Extra Light Tasting Olive Oil, 25.3 fl oz
    Vegan
    Keto Friendly
    Kosher

    Open Product Description
    $8.99
    $0.36/fl oz
    was $9.79
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Extra Light Tasting Olive Oil, 25.3 fl oz
    Vegan
    Keto Friendly
    Kosher

    Open Product Description
    $8.99
    $0.36/fl oz
    was $9.79
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Vita Coco Coconut Oil, 14 fl oz
    Organic
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $10.99
    $0.78/fl oz
  • California Olive Ranch 100% California Extra Virgin Olive Oil, 33.8 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $28.99
    $0.86/fl oz
  • On Sale!
    Crisco All-Vegetable Shortening, 48 oz
    price-lock favorites
    Gluten Free
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $8.49
    $0.18/oz
    was $10.79
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Pompeian 100% Grapeseed Oil, 24 fl oz
    Non GMO
    Kosher

    Open Product Description
    $7.99
    $0.33/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil, 16.9 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $10.29
    $0.61/fl oz
    was $10.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Pompeian Mild Taste Olive Oil, 68 fl oz
    Gluten Free
    Vegan
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $23.99
    $0.35/fl oz
  • Pompeian Robust Extra Virgin Olive Oil, 68 fl oz
    Gluten Free
    Vegan
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $26.99
    $0.40/fl oz
  • Pompeian Smooth Extra Virgin Olive Oil, 68 fl oz
    Gluten Free
    Vegan
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $26.99
    $0.40/fl oz
  • Bowl & Basket Extra Virgin Olive Oil, 51 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $21.99
    $0.43/fl oz
  • Crisco Pure Canola Oil, 40 fl oz
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $5.49
    $0.14/fl oz
  • On Sale!
    Botticelli Extra Virgin Olive Oil, 67.6 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $19.99
    $0.30/fl oz
    was $23.39
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Bowl & Basket Classic Olive Oil, 51 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $19.99
    $0.39/fl oz