Stock the pantry with oils for every cooking method. Extra virgin olive oil covers finishing and everyday cooking, canola and vegetable oil handle high-heat frying and baking, and specialty oils like avocado and toasted sesame add flavor to dressings and stir-fries.

Filter Results

Departments

Brand

Brand
The following text field filters the Brand results as you type.

Dietary & Lifestyle

Dietary & Lifestyle

Savings

Savings

Search Results

Sort by
  • On Sale! Limit 4
    Bowl & Basket 100% Pure Canola Oil, 48 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $2.99
    $0.06/fl oz
    was $3.49
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • On Sale! Limit 4
    Bowl & Basket 100% Pure Canola Oil, 48 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $2.99
    $0.06/fl oz
    was $3.49
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • On Sale! Limit 4
    Bowl & Basket 100% Pure Canola Oil, 48 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $2.99
    $0.06/fl oz
    was $3.49
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Filippo Berio Imported Olive Oil, 33.8 fl oz
    Gluten Free
    Vegan
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $16.99
    $0.50/fl oz
  • Mazola Canola Oil, 96 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $14.19
    $0.15/fl oz
  • Mazola Canola Oil, 96 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $14.19
    $0.15/fl oz
  • Mazola Canola Oil, 96 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $14.19
    $0.15/fl oz
  • On Sale!
    Botticelli Organic Extra Virgin Olive Oil, 50.7 fl oz
    Sponsored
    Organic
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $21.99
    $0.43/fl oz
    was $27.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Mazola Corn Oil, 40 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $9.49
    $0.24/fl oz
  • On Sale!
    Botticelli Extra Virgin Olive Oil, 67.6 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $19.99
    $0.30/fl oz
    was $28.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • On Sale!
    Botticelli Extra Virgin Olive Oil, 67.6 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $19.99
    $0.30/fl oz
    was $28.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • On Sale!
    Botticelli Extra Virgin Olive Oil, 67.6 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $19.99
    $0.30/fl oz
    was $28.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • price-lock favorites | Limit 4
    Mike's Amazing 100% Pure Vegetable Oil, 48 fl oz
    price-lock favorites
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $4.99
    $0.10/fl oz
    was $5.29
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 128 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $11.29
    $0.09/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil, 50.7 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $12.99
    $0.26/fl oz
    was $18.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • On Sale! Limit 4
    Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 48 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $2.99
    $0.06/fl oz
    was $3.49
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • On Sale! Limit 4
    Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 48 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $2.99
    $0.06/fl oz
    was $3.49
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • On Sale! Limit 4
    Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 48 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $2.99
    $0.06/fl oz
    was $3.49
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Mazola Canola Oil, 40 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $9.49
    $0.24/fl oz
  • Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 16 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $2.49
    $0.16/fl oz
  • Bowl & Basket Peanut Oil, 3 gal
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $54.99
    $18.33/fl oz
  • Pam Baking No-Stick Cooking Spray, 5 oz
    No Artificial Ingredients
    Diabetes Friendly
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $4.79
    $0.96/oz
  • Pam Baking No-Stick Cooking Spray, 5 oz
    No Artificial Ingredients
    Diabetes Friendly
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $4.79
    $0.96/oz
  • Pam Baking No-Stick Cooking Spray, 5 oz
    No Artificial Ingredients
    Diabetes Friendly
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $4.79
    $0.96/oz
  • Pompeian Smooth Extra Virgin Olive Oil, 68 fl oz
    Gluten Free
    Vegan
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $29.99
    $0.44/fl oz
  • On Sale!
    Botticelli Classic Olive Oil, 67.6 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $17.99
    $0.27/fl oz
    was $24.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Colavita The Essential Olive Oil, 101.4 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $46.99
    $0.46/fl oz
  • Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 24 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $3.19
    $0.13/fl oz
  • Atlas Organic Extra Virgin Olive Oil, 25.5 fl oz
    Organic
    Vegan
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $18.99
    $0.74/fl oz
  • Bowl & Basket Peanut Oil, 1 gal
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $18.99
    $18.99/gal
  • Colavita Premium Selection Extra Virgin Olive Oil, 68 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $41.99
    $0.62/fl oz
  • Bowl & Basket Extra Virgin Olive Oil Value Size, 101 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $39.39
    $0.39/fl oz
  • Colavita Mediterranean Extra Virgin Olive Oil, 68 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $32.99
    $0.49/fl oz
  • Wesson Pure Vegetable Oil, 40 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $5.69
    $0.14/fl oz
  • Wesson Pure Vegetable Oil, 40 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $5.69
    $0.14/fl oz
  • Wesson Pure Vegetable Oil, 40 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $5.69
    $0.14/fl oz
  • Bowl & Basket Classic Olive Oil, 101 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $34.99
    $0.35/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil, 101.4 fl oz
    Vegan
    Keto Friendly
    Kosher

    Open Product Description
    $33.99
    $0.34/fl oz
    was $34.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Olive Oil, 101.4 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $36.99
    $0.36/fl oz
    was $37.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • On Sale! Limit 4
    Mike's Amazing 100% Pure Vegetable Oil, 128 fl oz
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $10.99
    $10.99/gal
    was $11.99
    Offer Valid Week of Sep 25th
  • Wholesome Pantry Organic Extra Virgin Non-Aerosol Spray Olive Oil, 5 fl oz
    Organic
    No Artificial Ingredients
    Diabetes Friendly

    Open Product Description
    $4.29
    $0.86/fl oz
  • California Olive Ranch Global Blend Extra Virgin Olive Oil, 16.9 fl oz
    price-lock favorites
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $18.39
    $1.09/fl oz
  • Bowl & Basket Canola Oil Cooking Spray, 8 oz
    No Artificial Ingredients
    Diabetes Friendly
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $3.19
    $0.40/oz
  • Mazola 100% Pure Corn Oil, 96 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $18.19
    $0.19/fl oz
  • Mazola Cholesterol Free Corn Oil, 2 gallons
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $33.99
    $17.00/gal
  • Bowl & Basket Classic Olive Oil, 51 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $17.49
    $0.34/fl oz
  • LouAna 100% Pure Peanut Oil, 1 Gallon
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $25.99
    $0.20/fl oz
  • Wesson Pure Vegetable Oil, 64 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $8.99
    $0.14/fl oz